1. W dzisiejszą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień zaczynamy adwent. Dzieci zapraszam z lampionami codziennie o godz. 16:00.
 2. W poniedziałek 4 grudnia o godz. 17:00 będzie Msza Św. z namaszczeniem olejami św. Charbela którą odprawi ks. Łukasz Zawidzki z Kalisza. Serdecznie zapraszamy.
 3. W niedzielę 10 grudnia w naszej parafii odbędzie się odpust ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Rafał Czmyr. Na Mszy Św. odpustowej zostaną poświęcone medaliki dla dzieci które przygotowują się do I Komunii Św.
 4. W zakrystii od dzisiejszej niedzieli są do nabycia świece caritas na stół wigilijny a od przyszłej czyli I Niedzieli Adwentu 3 grudnia – opłatki na stół wigilijny. Duże świece są w cenie 20 zł. a małe świece w cenie 12 zł.
 5. W tym roku po raz pierwszy nasza parafia i nasza wioska bierze udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Akcja rozpocznie się w I Niedziele Adwentu. Serdecznie zapraszamy doi włączenia się w pomoc dzieciom i ich mamom z Domu Samotnej Matki w Odolanowie. Na parafialnym FB i na tablicach w naszej miejscowości są ogłoszenia co jest najbardziej potrzebne dla tych dzieci. Choinka wraz z zawieszonymi bombkami zostanie uroczyście odpalona 3 grudnia w świetlicy wiejskiej gdzie sołtys i Koło Gospodyń Wiejskich w Jedlcu zaprasza mieszkańców na wspólne spotkanie. W tym dniu dzieci odwiedzi św. Mikołaj którego organizują Koło Gospodyń w Jedlcu wraz z sołtysem i radą sołecką..
 6. W ubiegła niedzielę obchodziliśmy w kościele „Niedziele Ubogich”. Składam serdeczne „Bóg zapałać” za ofiary składane przed kościołem do puszek na rzecz ubogich.
 7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za środowe ofiary które składaliście podczas Mszy Św. i nabożeństwa do św. Floriana na odnowienie naszych parafialnych naczyń liturgicznych. Dziękuje rodzinom które złożyły ofiarę na ten cel oraz za ofiary na kwiaty.
 8. Za tydzień składka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać’.
 9. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek od godz. 15:00. Spowiedź o 15:30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu a następnie Msza Św. Msza Św. wynagradzająca w sobotę. O godz. 7:45 adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza Św. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:30 spotkanie dla osób
 10. Dziękuję serdecznie rodzinom, które posprzątały kościół. W tym tygodniu proszę o zadbanie o czystość naszego kościoła następujące rodziny: Szydłowski, Zmyślony. W zakrystii znajduje się lista ofiar na kwiaty od osób sprzątających kościół – na którą poszczególne rodziny mogą się wpisywać. Za wszelkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. Składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe na probostwo.
 12. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą a biuro parafialne otwarte po każdej Mszy Św.
 13. Numer telefonu pod który możemy dzwonić w sprawach parafialnych: 503 774 218.

 

https://parafiaflorianjedlec.pl/

Print Friendly, PDF & Email

Rekomendowane artykuły

error: