1. Od dziś zaczynamy adwent. Dzieci zapraszam z lampionami codziennie o godz. 16:00.
 2. W poniedziałek 4 grudnia o godz. 17:00 będzie Msza Św. z namaszczeniem olejami św. Charbela którą odprawi ks. Łukasz Zawidzki z Kalisza. Serdecznie zapraszamy.
 3. W niedzielę 10 grudnia w naszej parafii odbędzie się odpust ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Rafał Czmyr. Na Mszy Św. odpustowej zostaną poświęcone medaliki dla dzieci które przygotowują się do I Komunii Św.
 4. W zakrystii od dzisiejszej niedzieli są do nabycia świece caritas na stół wigilijny oraz opłatki na stół wigilijny. Duże świece są w cennie 20 zł. a małe świece w cenie 12 zł.
 5. Za tydzień swoją modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 6. W tym roku po raz pierwszy nasza parafia i nasza wioska bierze udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Akcja rozpocznie się w I Niedziele Adwentu czyli od dziś. Serdecznie zapraszamy doi włączenia się w pomoc dzieciom i ich mamom z Domu Samotnej Matki w Odolanowie. Na parafialnym FB i na tablicach w naszej miejscowości są ogłoszenia co jest najbardziej potrzebne dla tych dzieci. Choinka wraz z zawieszonymi bombkami zostanie uroczyście odpalona dzisiaj 3 grudnia w świetlicy wiejskiej gdzie sołtys i Koło Gospodyń Wiejskich w Jedlcu zaprasza mieszkańców na wspólne spotkanie. W tym dniu dzieci odwiedzi św. Mikołaj którego zorganizowali sołtys wraz z radą sołecką oraz Koło Gospodyń z Jedlca.
 7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za środowe ofiary które składaliście podczas Mszy Św. i nabożeństwa do św. Floriana na odnowienie naszych parafialnych naczyń liturgicznych. Dziękuje rodzinom które złożyły ofiarę na ten cel oraz za ofiary na kwiaty.
 8. Dzisiaj była składka inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać’.
 9. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:30 spotkanie dla osób
 10. Dziękuję serdecznie rodzinom, które posprzątały kościół. W tym tygodniu proszę o zadbanie o czystość naszego kościoła następujące rodziny: Cichy i Maryniak. W zakrystii znajduje się lista ofiar na kwiaty od osób sprzątających kościół – na którą poszczególne rodziny mogą się wpisywać. Za wszelkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. Składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe na probostwo.
 12. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą a biuro parafialne otwarte po każdej Mszy Św.
 13. Numer telefonu pod który możemy dzwonić w sprawach parafialnych: 503 774 218.

 

https://parafiaflorianjedlec.pl/

Print Friendly, PDF & Email

Rekomendowane artykuły

error: