1. Dzieci na roraty zapraszam z lampionami codziennie o godz. 16:00. Zakończenie rorat w piątek o 16:00.
 2. Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia naszego parafialnego odpustu ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP a szczególnie: druhom strażakom, osobom niosącym sztandary i figurę Matki Bożej Fatimskiej, osobom sprzątającym kościół, ministrantom, pani organistce oraz rodzinie która zakupiła dla naszego kościoła nowy trybularz z łódką do okadzania Najświętszego Sakramentu. Wszystkim za wszystko jeszcze raz składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Przygotowanie żłóbka i choinek na święta Bożego Narodzenia, będzie we wtorek po Mszy Św. o godz. 16:00. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych szczególnie dzieci i młodzież którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie naszej świątyni na święta Bożego Narodzenia.
 4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w poniedziałek 18 grudnia od godz. 16:30 na którą przybędą zaproszeni księża z naszego dekanatu.
 5. W święta Bożego Narodzenia Msze Św. w naszej parafii:
 • Niedziela 24 grudnia – Msze Św. o 8:00 i 10:30; pamiętajmy o zachowaniu w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych;
 • I dzień Świąt Bożego Narodzenia – Msza Św. Pasterka o północy i o godz. 10:30;
 • II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Msze Św. jak w niedziele o 8:00 i 10:30;
 1. W zakrystii są do nabycia świece caritas na stół wigilijny oraz opłatki na stół wigilijny. Duże świece są w cennie 20 zł. a małe świece w cenie 12 zł.
 2. Nasza parafia i nasza wioska bierze udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w pomoc dzieciom i ich mamom z Domu Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie. Na parafialnym FB i na tablicach w naszej miejscowości są ogłoszenia co jest najbardziej potrzebne dla tych dzieci.
 3. Odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii czyli „kolęda”  ropocznę od wtorku 2 stycznia.
 4. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za środowe ofiary które składaliście podczas Mszy Św. i nabożeństwa do św. Floriana na odnowienie naszych parafialnych naczyń liturgicznych. Dziękuje rodzinom które złożyły ofiarę na ten cel oraz za ofiary na kwiaty.
 5. Dziękuję serdecznie rodzinom, które posprzątały kościół. W tym tygodniu proszę o zadbanie o czystość naszego kościoła następujące rodziny: Hyla, Pływaczyk. W zakrystii znajduje się lista ofiar na kwiaty od osób sprzątających kościół – na którą poszczególne rodziny mogą się wpisywać. Za wszelkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe na probostwo.
 7. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą a biuro parafialne otwarte po każdej Mszy Św.
 8. Numer telefonu pod który możemy dzwonić w sprawach parafialnych: 503 774 218.

 

https://parafiaflorianjedlec.pl/

Print Friendly, PDF & Email

Rekomendowane artykuły

error: