1. Dziękuje dzieciom, rodzicom i dziadkom za przybywanie na Msze Św. roratnie okresie adwentu.
 2. W święta Bożego Narodzenia Msze Św. w naszej parafii:
 • Niedziela 24 grudnia – Msze Św. o 8:00 i 10:30; pamiętajmy o zachowaniu w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych;
 • I dzień Świąt Bożego Narodzenia – Msza Św. Pasterka o północy i o godz. 10:30;
 • II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Msze Św. jak w niedziele o 8:00 i 10:30;
 1. W zakrystii są do nabycia świece caritas na stół wigilijny oraz opłatki na stół wigilijny. Duże świece są w cennie 20 zł. a małe świece w cenie 12 zł.
 2. Nasza parafia i nasza wioska brała udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”. W wtorek zawieźliśmy zebrane rzeczy do Domu Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie. Za wszelkie rzeczy w imieniu dzieci i ich mam składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Nabożeństwo na zakończenie starego roku będzie w niedzielę 31 grudnia na Mszy Św. o 10:30.
 4. Odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii czyli „kolęda”  ropocznę od wtorku 2 stycznia.  Plan podam w niedzielę 31 stycznia.
 5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za środowe ofiary które składaliście podczas Mszy Św. i nabożeństwa do św. Floriana na odnowienie naszych parafialnych naczyń liturgicznych. Dziękuje rodzinom które złożyły ofiarę na ten cel oraz za ofiary na kwiaty. Dziękuje również rodzinie która złożyła ofiarę na odnowienie 2 zabytkowych lichtarzy i na welon liturgiczny. Dziękuje mieszkańcom „Starej Wsi” którzy zakupili choinki do naszego kościoła a resztę pieniędzy przeznaczyli na odnowienie naszych naczyń liturgicznych.
 6. Dziękuję serdecznie rodzinom, które posprzątały kościół. W tym tygodniu proszę o zadbanie o czystość naszego kościoła następujące rodziny: Orpel – Walczak. W zakrystii znajduje się lista ofiar na kwiaty od osób sprzątających kościół – na którą poszczególne rodziny mogą się wpisywać. Za wszelkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe na probostwo.
 8. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą a biuro parafialne otwarte po każdej Mszy Św.
 9. Numer telefonu pod który możemy dzwonić w sprawach parafialnych: 503 774 218.

 

 

https://parafiaflorianjedlec.pl/

Print Friendly, PDF & Email

Rekomendowane artykuły

error: