1. Msza Św. w int. uczniów i nauczycieli naszej Szkoły Podstawowej będzie w poniedziałek 04 września o godz. 9:00.
 2. Dnia 08 września w piątek Szkoła Podstawowa w Jedlcu organizuje „Marsz Pamięci” aby uczcić wszystkich poległych w walce o wolną i niepodległą Polskę oraz aby wspomnieć o rodzinie Ulmów, która została zamordowana w trakcie II wojny światowej. Rozpoczęcie Marszu w piątek o godz. 9:00 przy Szkole Podstawowej gdzie będzie można obejrzeć wystawę pt. Wielkopolska – Terror i Opór pod okupacją niemiecką 1939-1945. Wszystkich uczestników marszu prosimy o przygotowanie białych wstążek z imionami i nazwiskami bliskich osób poległych w trakcie II wojny światowej, które zostaną przywiązane przy grobach osób pomordowanych w lesie jedleckim. Dokładne informacje można znaleźć na stronie internetowej szkoły.
 3. 8 września obchodzimy w Kościele święto Narodzenia NMP. Msza Św. o godz. 17:00.
 4. Spotkanie dla uczniów klasy 8 i ich rodziców z naszej parafii którzy chcą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania będzie w niedzielę 10 września po Mszy Św. o godz. 10:30 w naszym kościele.
 5. Chłopcy którzy chcieliby zostać służyć Panu Bogu i zostać ministrantami, zapraszam aby zgłaszali się do mnie po każdej Mszy Św.
 6. Dziękuję serdecznie rodzinom, które posprzątały kościół. W tym tygodniu proszę o zadbanie o czystość naszego kościoła rodziny: Kuczmai Kuczma.
 7. Za wszelkie ofiary a zwłaszcza   na tacę inwestycyjną składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 8. Na prośbę i apel Przewodniczącego Episkopatu Polski Abp Stanisława Gądeckiego w dzisiejszą niedzielę 3 września modlimy się na każdej Mszy Św. i wspieramy materialnie (zbiórka ofiar do puszek przed kościołem) osoby poszkodowane i tragicznie zmarłe z powodu powodzi na Słowenii.
 9. Składam podziękowania delegacji z naszej parafii która w ubiegłą niedzielę reprezentowała naszą parafię i nasz dekanat na dożynkach wojewódzkich w Pleszewie.
 10. W zakrystii można nabywać kalendarz diecezjalny w cenie 7 zł. z którego dochód jest przeznaczony na kształcenie naszych kaliskich kleryków.
 11. Składam podziękowanie osobie która złożyła ofiarę w wysokości 200 zł na potrzeby naszej parafii. Również dziękuje p. Maciejowi Walczakowi za bezpłatne wykonanie nowych dębowych drzwi do naszej kaplicy przedpogrzebowej. Dziękuje panu Romanowi Witczakowi za uzupełnienie ubytków w płocie koło probostwa. Kochani dzięki Waszym ofiarom w miesiącu sierpniu udało wymienić na probostwie bojler do ciepłej wody ponieważ wcześniejszy uległ awarii. Został dokonany przegląd instalacji fotowoltaicznej, elektrycznej i monitoringu na probostwie oraz w kościele.
 12. Składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe na probostwo.
 13. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą a biuro parafialne otwarte po każdej Mszy Świętej.
 14. Numer telefonu pod który możemy dzwonić w sprawach parafialnych: 503 774 218.

https://parafiaflorianjedlec.pl/.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Rekomendowane artykuły

error: